VELİ YORUMLARI

VELİ YORUMLARI (691)
 • Bahar GÜRÇAY
  Bahar GÜRÇAY

  " Bizim bir kızımız var, tek ve en özelimiz. Onu paylaşmak bize o kadar zordu ki, defalarca ağladık, defalarca uykusuz kaldık. Hep aklımızda deli sorular, hep huzursuzluk hali ve hep tedirginlik. Sonra Parlak Ufuklar'da karar kıldık, kararımızı kalbimizin sesini dinleyerek verdik. Hani çok yer gezmedik aslında, 3 yada 4. Okuldu Parlak Ufuklar kapısından adım attığımız. Bizi cezbeden belki hani şöyle şatafatlı süslü avm gibi okullara benzememesiydi, yada ilk gün tanıştığımız ve hah işte budur dediğimiz, kızımızı emanet edeceğimiz Sezin Hanım dediğimiz öğretmenimizdi. Öyle yada böyle biz kalbimize güvendik ve bugün dahi birgün keşkemiz olmadı. Çok şey beklemediğimizden belki, tek beklediğimizin kızımızın mutlu olması olduğundan belki. Hep güvendik, hiç gözümüzün ucuyla arkaya bakmadık, bunun huzurunu yaşadık yıllarca. Bilmediğimiz yönlerini keşfettik kızımızın, yaptığımız hatalardan döndük, beraber büyüdük, aile olduk beraber. Bir sticker ın nelere kadir olduğuna tanık olduk, bir resimdeki renkli saçın ne fırtınaların işaretçisi olduğunu anladık. Elimizin ardıyla ittiğimiz, gözümüzün kenarıyla bile bakmadığımız şeylere dikkat eder olduk, bizi tanıdık. Sonra hergün büyüdük, beraber yürüdük, düştük, kalktık. Ve sonra birgün oldu, bizim bir büyük adım daha atmamız gerekti. O zaman daha iyi anladık biz ne kadar şanslı olduğumuzu, Esin Hanım hani söylemişti, kızımızın hazır olduğunu ama biz o zaman anladık, ardına vardık. Şimdi kızımız büyüyor ve büyüyecek, hep değişecek ama eminiz ki Parlak Ufuklar'ın ona kattığı, bize kattığı şeyler artık kalıcı. Biz Didem Hanım'a ve tüm Parlak Ufuklar ailesine ne kadar teşekkür etsek duygularımızı aktarmaya yetmez çünkü biz onlara en özelimizi, kızımızı emanet ettik ve onlar emanetimizi bugünlere taşıdılar. Hep var olsun sizler gibi eğitimciler, hep parlak olsun yurdumun ufku "


 • Yeşim AYBAR
  Yeşim AYBAR

  " Uzun araştırmalar sonrası,tüm yolların tek bir kuruma çıktığını fark ettiğimiz zaman kapısını çalmamızla başlayan bir hikaye bizim için Parlak Ufuklar.İlk tanışma günü bizi karşısına alıp,tüm içtenliğiyle boş vaatlerden kaçınarak ,sanki yıllardır hayatımızdaymışcasına okulun tüm olumlu ve olumsuz yönlerini önümüze koyan insandır Didem Dinçman. Şu an ilkokul 4.sınıfa giden bir oğlum var.Geriye dönüp baktığımda o gün Parlak Ufuklar'ı seçmekle ne kadar doğru bir karar verdiğimizi çok daha iyi anlıyorum.Neden mi?Çünkü bizim sevgi dolu,öz güveni yüksek,doğaya ve tüm canlılara büyük bir aşkla bağlı,akademik anlamda bizi hiç üzmeyen bir oğlumuz var.Bu sonuç ,ana sınıfı ve kreş aşamasında oğluma ve ebeveyn olarak bize gösterilen sonsuz samimiyet ve verilen eğitimler sayesinde.Sanırım en büyük kazanımımız da kreş aşamasından itibaren,benim o dönemlerde çok gerekli olmadığını düşünmeme rağmen ,şu an ne kadar yanıldığımı fark ettiğim satranç dersleri.Karşısına çıkan problemleri çözme,motivasyon süresindeki inanılmaz değişim,centilmenlik ve bunların yansıması sonucu gelen akademik başarı.Tüm bunların temeli ,bizi de dahil ederek sevgi dolu bir ailenin üyesi yapan,çocuğumuzu bizim kadar sarıp sarmalayarak aidiyet duygusu veren Parlak Ufuklar ve hakkını asla ödeyemiyeceğimiz Didem Dinçman sayesinde atıldı. İyi ki sizinle yollarımız kesişmiş.Hayatımızda hep özel ve minnetle anacağız bir yerde olacaksınız. Oğlum ve kendim adına sonsuz teşekkürler. Sevgimizle kalın... "


 • Gülgün YETİLMEZLER
  Gülgün YETİLMEZLER

  " Gülce’mizin 3 Yaşında başladığı Parlak Ufuklar Anaokulu’ndan bu yıl mezun olduk 4 yıl boyunca her gün anlamlıydı bizim için , her gün geliştik , her gün eğlenerek öğrendik. Biz okulumuzla birlikte ortak değerlere sahiptik ; özgürce kendini ifade edebilmeyi , her durumda farklı tecrübe edinmenin bize değerler kazandırdığını ,insan olabilmenin ve her insanın farklı özelliklere sahip olmasının ne kadar değerli olduğunu ailecek pekiştirdik. Didem Dinçman Hanım’ın vizyonu ,parlak ufuklar anaokulunun oyun tabanlı eğitim sistemi, psikologların gözlemleri ,çözüm önerileri ,öğretmenlerimizin emeği , sevgisi ,güven bağlarının sağlamlığı çok özeldi. Mandalina ağaçları içinde ki eşsiz doğası kesinlikle tartışılmaz! ayrıca yemekleri ile Selma ablamızı, Hatice ablamızı ve katlı sağlayan tüm Parlak Ufuklar ailesini çok seviyoruz ,hayatımıza her birinizin dokunuşları ile ilerleyeceğiz!! Nice Parlak Ufuklara dokunmanız dileğiyle.....: "


 • İlkay KARAPINAR
  İlkay KARAPINAR

  " İki kızımın da ikinci evi, sıcak yuvası Parlak Ufuklar .Sevgi dolu, samimi, güvenilir insanların toplandığı, yıllar geçsede kopamadığımız güzel okulumuz. Ne mutlu bize, herbiriniz o kadar kıymetlisiniz ki..Ne kadar teşekkür etsek az... iyi ki varsınız. "


 • Nurdan GENCER
  Nurdan GENCER

  " Parlak Ufuklar ailesi ile tanışıklığımız 2010 yılının Ekim ayına dayanıyor. Okul öncesi dahil 3 yıl oğlum. yine okul öncesi dahil 3 yıl kızım bu nezih kurumda ilk eğitimlerini aldılar. İlk kez güvendikleri , sığınakları evimizden başka bir sıcak yuvaya emanet ettik en değerli varlıklarımızı. Parlak Ufuklar hem eğitim hem hizmet konusunda dinamiğini her zaman canlı tutan, yeniliklere daima açık bir kurum olmuştur. Aslında kurum kelimesi bir soğukluk ifadesi gibi, Parlak Ufuklar bir kurum olmaktan ziyade sıcacık bir yuva, güvenin simgesi. Çocuklarımızın şimdiki başarısının temeli Parlak Ufuklar'da atıldı. İyi bir eğitimin ve en önemlisi insan olmanın temelleri atıldı. İyi bir eğitim almak hayatın devamı için yeterli olamıyor maalesef, iyi bir birey yetiştirmek önemli olan. Parlak Ufuklar çatısı altında çocuklarımız hep çok mutlu oldular. Öyle ki okula almaya gittiğimde en az yarım saat daha bahçede oynamalarını beklerdim. Tek kelime ile mutlu, başarılı, sorgulayan çocuklar yetiştiren adrestir Parlak Ufuklar... Vee tabii ki kurucusu Sn.Didem Dinçman güvenin simgesidir. İyi ki çocuklarımızı sizlere emanet etmişiz. Sevgiler, "


Sizde Yazın...